Ekipa
powrót do listy

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia
  Foto: Grzegorz Press

Pochodzi z Białegostoku. Współpracował z Radiem Białystok, „Przewodnikiem Katolickim", "Tygodnikiem Powszechnym", Radiem Vox FM, Radiem PiN. W 2006 roku prowadził program w TVP „Po prostu pytam".

Przez trzy lata był redaktorem działy kultura w „Gazecie Wyborczej", potem pracował w dziale społecznym tygodnika „Newsweek". Przez krótki czas był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Ozon". Od 2005 był redaktorem działu Plus Minus w „Rzeczpospolitej". Rok później powrócił do "Newsweeka" jako publicysta. W programie "Dzień Dobry TVN" prowadzi przegląd prasy.
W latach 2007 - 2012 był szefem kanału tematycznego Religia.tv.

Laureat Nagrody "Ślad" im. bp. Jana Chrapka 2007 i Nagrody Grand Press 2006 w kategorii wywiad za rozmowę z ks. prof. Jerzym Szymikiem.

W maju 2008 roku poprowadził w duecie z Anną Muchą galę rozdania Wiktorów.

Został nominowany do nagrody Wiktory za rok 2008 w kategorii największe odkrycie telewizyjne roku oraz za rok 2010 w kategorii Wiktor Publiczności. W 2010 otrzymał nominację do Nagrody im. Andrzeja Wojciechowskiego.

Autor książek: "Kościół dla średnio zaawansowanych", "Tabletki z krzyżykiem", "Ludzie na walizkach", "Monopol na zbawienie", "Bóg. Życie i twórczość", "Ludzie na walizkach. Nowe historie", "Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie", "Niebo dla średnio zaawansowanych" oraz "Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe".

Wspólnie z Marcinem Prokopem napisał też: 'Bóg, kasa i rock'n'roll" i "Wszystko w porządku. Układamy sobie życie".

Marcin Prokop
Następna osoba:

Marcin Prokop

tvnpix