Ekipa
powrót do listy

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska
  Foto: Grzegorz Press

Każdy fan muzyki rozrywkowej w Polsce kojarzy jej nazwisko. Każdy sympatyk najlepszych talent show w Polsce nie może jej nie znać. Czujny poszukiwacz dobrych książek dla dzieci zna doskonale bohaterów jej książek.

Agnieszka Chylińska, bo o niej mowa, od swojego debiutu, który miał miejsce 20 lat temu po dziś dzień fascynuje, zachwyca, intryguje i niezmiennie od lat budzi ogromne emocje wśród wszystkich tych, którzy interesują się popkulturą. Rozpoczynała jako osiemnastoletnia zbuntowana rockmenka w legendarnym zespole O.N.A., z którym nagrała 6 płyt. Każda z nich pokryła się kolejno złotem i platyną. Autorka tekstów do najsłynniejszych polskich, rockowych ballad, takich jak "Kiedy powiem sobie dość" i "Drzwi".

Z powodzeniem od lat realizuje solowe projekty. Jej solowy album "Modern rocking" z 2009 roku ze sztandarową piosenką "Nie mogę cię zapomnieć", udowodnił, że publiczność ma do czynienia z artystką uniwersalną, wszechstronną, wymykającą się ciasnej definicji stylu czy trendu.

Kiedy Agnieszka wydała swoją pierwszą książkę dla dzieci pt. "Zezia i Giler", jej nakład przekroczył 100 tys. egzemplarzy i wyczerpał się w pierwszych tygodniach sprzedaży. Potem powstała druga, bestsellerowa część "Zezia, Giler i Oczak" i właśnie wydana nowa opowieść "Labirynt Lukrecji".

Ale Agnieszka Chylińska nie ustaje w poszukiwaniu nowych form artystycznej ekspresji. Jej niedzielna audycja radiowa w największej stacji RMF FM cieszy się ogromną popularnością.

Od 2013 roku jest przewodniczącą jury "Mam Talent!", w którym zasiada od samego początku polskiej edycji programu.

Dzisiaj trudno przewidzieć, jaka będzie kolejna artystyczna odsłona Agnieszki Chylińskiej. Jedno jest pewne - każda propozycja muzyczna artystki budzi zainteresowanie krytyki i nigdy nie przechodzi bez echa.

Agnieszka Chylińska dzisiaj to jedna z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych wokalistek. Prywatnie jest mężatką i mamą trójki dzieci.

tvnpix