Beata Kossowska  i Eberhard Klunker
Beata Kossowska i Eberhard Klunker  Foto: Mirosław Sosnowski/TVN

Imię i Nazwisko: Beata Kossowska i Eberhard Klunker

Wiek: 43 i 60 lat

Miejscowość: Berlin

Liczba osób: 2

Talent: Gra na harmonijkach i gitarze


Beata ma 43 lata, a Eberhard 60, oboje mieszkają w Berlinie. Beata uczy gry na harmonijce i śpiewu.  Beata znalazła się w Berlinie za sprawą firmy harmonijkowej, która zatrudniła ją do gry koncertów i prezentacji harmonijek oraz do sesji zdjęciowych z harmonijkami. Koncerty w Niemczech  były organizowane tak często, że Beata zdecydowała się przeprowadzić do Berlina. Tam została natychmiast zatrudniona jako muzyk. Od razu znalazła się wśród znanych muzyków sceny berlińskiej.

Beata poznała Eberharda - swojego gitarzystę - przypadkowo. Firma muzyczna wysłała ja do grupy harmonijkowej w Berlinie. Nie miała ochoty tam pójść, ale przełamała się i tam spotkała Eberharda. Zaczęli razem grać i natychmiast stwierdzili, że chcą też pracować razem.

Beata odkąd pamięta zawsze śpiewała i improwizowała. Kiedy rodzice wychodzili z domu sięgała po szczotkę do włosów i udawała, że śpiewa do mikrofonu. W wieku 4 lat znalazła w domu harmonijkę ustną. Marzyła wtedy o harfie albo flecie poprzecznym, ale nigdy nie powiedziała o tym rodzicom, bo wiedziała, że te instrumenty są bardzo drogie. i tak zdecydowała się na harmonijkę. Zaczęła się uczyć  prostych melodii z bajek "Bolek i Lolek " czy "Koziołek Matołek". Potem kupiła sobie harmonijkę bluesową, diatoniczną, rozwijała różne techniki gry na harmonijce. Gry na harmonijce uczyła się sama w domu, a śpiewu na różnych warsztatach i u nauczycieli.

Marzy o tym, by wraz z Eberhardem nagrać płytę z ich autorskimi kompozycjami.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix