Audiofeels

Gwiazdy
 Audiofeels
  Foto: mat. prasowe zespołu
Audiofeels są przedstawicielami stylu muzycznego Vocal Play, który polega na wykonywaniu muzyki jedynie przy użyciu głosów, na imitowaniu instrumentów, na tworzeniu wokalnej orkiestry. Ten zespół przyjaciół złożony jest z ośmiu indywidualności zafascynowanych przeróżna muzyką. U podstaw ich warsztatu leży chóralna przeszłość każdego z chłopaków. Poznali się w Chórze Akademickim UAM w Poznaniu i tam, po latach wspólnego muzykowania, zapragnęli zrealizować swoje marzenia.

Debiutowali na klubowej scenie w kwietniu 2008 roku, jednak szerszą rozpoznawalność przyniosła im pierwsza edycja programu „Mam Talent!”. Kuba Wojewódzki, który stwierdził że ich występ „to była prawdziwa rewelacja”, wkrótce zaprosił ich do swego programu, by porozmawiać o ich planach. Jednym z nich była płyta „Uncovered”, która ukazała się w październiku 2009 roku. Kompilacja utworów artystów takich jak Simon&Garfunkel, Red Hot Chili Peppers, Sting czy Metallica szybko osiągnęła drugie miejsce na OLiS, a w ciągu niecałych dwóch miesięcy osiągnęła status złotej płyty. W trakcie prac nad płytą zespół sporo koncertował zdobywając grono wiernych fanów, by w październiku i listopadzie 2009 roku odbyć trasę koncertową z prawdziwego zdarzenia. Na jej początku znajdował się koncert w warszawskiej Sali Kongresowej, w której zespół występował drugi raz i ponownie zgromadził ogromną ilość słuchaczy. W sumie dwanaście koncertów w miejscach takich jak bydgoska Opera Nova, poznańska Aula UAM, filharmonie łódzka i krakowska czy zabrzański Dom Muzyki i Tańca, po których zespół zebrał dużo pochlebnych recenzji.


W międzyczasie twórcy albumu „Cafe Fogg” zaprosili Audiofeels do udziału w jego drugim wydaniu. Jego efektem jest aranżacja pięknego tanga pana Mieczysława Fogga „Ja mam czas ja poczekam”. Głosami zespołu miasto Poznań życzyło wesołych świąt w emitowanych w 2009 i 2010 roku bożonarodzeniowych spotach reklamowych. Na początku 2010 roku zespół został poproszony przez UEFA o przypomnienie utworów związanych z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej podczas losowania grup eliminacyjnych do Euro 2012. Wydarzenie to odbyło się w Sali Kongresowej w Warszawie i było transmitowane przez 111 największych stacji telewizyjnych w Europie i na świecie.


Wiosna przyniosła także zaskakującą wiadomość o nominacji do nagrody Fryderyki w kategorii „Nowa twarz fonografii” oraz zakwalifikowaniu do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii „Zespół roku”. Po występie na opolskiej scenie zajął zaszczytne drugie miejsce.

W lutym 2011 zespół wyjechał nagrywać drugą płytę. Podczas trzytygodniowej sesji zarejestrowany został materiał, którego wydanie planowane jest na jesień 2011 roku. Poziom, który wypracowali i prezentują w trakcie każdego występu został zauważony przez jury International a cappella Contest, który odbył się w czerwcu 2011 roku w rodzinnej miejscowości Jana Sebastian Bacha - Lipsku. Audiofeels zdobyli nie tylko najwyższą nagrodę (ex aequo z austriackim zespołem Lala), ale także bardzo cenną nagrodę publiczności. Dzięki temu zespół wystąpił na wielkiej scenie Gewandhaus podczas koncertu zamykającego International a cappella Festival, a także otrzymał zaproszenie na autorski koncert podczas przyszłorocznej edycji festiwalu.

Audiofeels w "Mam Talent!"
Audiofeels w "Mam Talent!"
AudioFeels w hitowym "Seven nation army"
AudioFeels w hitowym "Seven nation army"
AudioFeels: koniec trasy po Polsce, czas na podbój świata!
AudioFeels: koniec trasy po Polsce, czas na podbój świata!
Wideo: "Co za Tydzień" | "Co za Tydzień"

tvnpix